Anonim

Leta 1894 je bil v Parizu kongres, na katerem so razpravljali o problemih telesne vzgoje. 23. junija je bila sprejeta odločitev o obuditvi olimpijskega gibanja, zato se mednarodni olimpijski dan praznuje 23. prvega poletnega meseca. Predstavniki dvanajstih držav so ustanovili olimpijski komite, prve igre pa so bile dve leti pozneje v Grčiji.

mednarodni olimpijski dan

Kako preživeti počitnice

Na ta dan v mestih po vsem svetu potekajo tekaška športna tekmovanja. Na dirki se lahko udeleži vsak. Tudi na mednarodni olimpijski dan potekajo različna tekmovanja za otroke, štafete. Izjemni udeleženci športnih dogodkov prejmejo certifikate, dragocena darila in nagrade.

Zgodovina iger

Obstaja veliko legend, povezanih s prihodom olimpijskih iger. Zgodovinarji verjamejo, da so se prve igre začele odvijati v starih časih. Potem so bile starogrške države nenehno v vojni in njihovi vladarji so se odločilienkrat na štiri leta organizirati tekmovanja - "počitek". Med igrami so bile kakršne koli vojaške akcije prepovedane, vendar je bila prepoved včasih kršena.

Mednarodni olimpijski dan je v tistih dneh vključeval tek, rokoborbo, pesti, metanje diska in dirke z vozovi. Pripadnicam lepšega spola je bilo prepovedano ne samo sodelovati v igrah, ampak se jih je celo udeleževati.

Zmagovalci so prejeli simbolične nagrade: palmovo vejico in oljčni venec. Po vrnitvi v domovino je bil prvak nagrajen z najvišjimi privilegiji in je veljal za "polboga". Čast in spoštovanje v starih časih sta bila višja od materialnega bogastva.

mednarodni olimpijski dan 2013

Mednarodni olimpijski dan in politika

Politika v tekmovanju je bila skrita. V drugem stoletju pred našim štetjem, takoj po tem, ko je Rim osvojil grške države, se je začela kazati veliko močnejša. Tako je Nero postal prvak v dirki z vozovi, ker so se vsi bali močnega vladarja.

Leta 394 so bile igre prepovedane in Olimpija je prenehala obstajati. Šele po 14 stoletjih so mesto izkopali arheologi. Nato se je govorilo o oživitvi olimpijskih iger. Ponovno so bili odobreni 23. junija.

Mednarodni olimpijski dan zdaj niso samo igre, ampak tudi politika. Olimpijske igre veljajo za simbol prestiža, potekajo tudi, če zanje v proračunu ni denarja. To se je zgodilo na primer leta 1896 v Atenah.

Ko je ruska ekipa leta 1952 vstopila v Grand Arena,igre so dobile svetle politične prizvoke: ZDA in Rusija so začele tekmovati v številu osvojenih medalj, šport je bil podrejen državnim interesom.

23. junij mednarodni olimpijski dan

Praznovanje v letu 2013

Zastava s petimi prepletenimi obroči simbolizira enotnost delov sveta in poudarja nacionalno naravo iger. Zmagovalci zdaj ne prejmejo simboličnih nagrad, temveč denarne nagrade in medalje. Na prvih igrah se je udeležilo 241 športnikov, vsako leto pa jih je bilo vedno več. Na primer, leta 2004 je v Atenah sodelovalo 11.000 ljudi.

Mednarodni olimpijski dan 2013 je potekal 23. junija. Kot vedno so strukture moči in posamezne organizacije organizirale dirke in tekmovanja. Konec koncev je glavna naloga olimpijskega gibanja športna vzgoja mladih v duhu prijateljstva, medsebojne pomoči in razumevanja. Ta pristop prispeva k ustvarjanju umirjenega okolja v državi in po svetu.